دانلود رایگان مقاله ی “اتوماسيون صنعتی و شبكه های ارتباطی”

دانلود رایگان مقاله ی “اتوماسيون صنعتی و شبكه های ارتباطی”
رتبه ۴٫۵ از بین ۶ رای

اتوماسيون صنعتی و شبكه های ارتباطی

خلاصه :

پیشرفت فن آوری اینترنت و شبکه های ارتباطی در دهه های اخیر ایجاب می نماید تا به لزوم بکارگیری شبکه های ارتباطی در صنعت و در اين راستا شبكه ای كردن دستگاهها و سنسورهای صنعتي بپردازيم.

در اين مقاله :

نگاهی اجمالی به اتوماسيون صنعتی و نقش شبكه های ارتباطی در توسعه صنعت داريم. در ابتدا با بيان تاريخچه اتوماسيون صنعتی , به ذكر اطلاعات پايه اعم از سطوح سلسله مراتبی اتوماسيون صنعتی و پروتكل MAP ( پروتکل اتوماسیون صنعتی) می پردازيم.

در ادامه :

ملزومات اساسی طراحی و ارتباطات قسمتهای مختلف يك شبكه صنعتی شرح داده مي شود و با اشاره به توسعه شبكه های ارتباطی به نقش ارزنده اتصال دستگاهها و سنسورها در دنياي صنعت مي پردازد .

انواع شبكه های صنعتی :

با ذكر محاسن و معايب هر يك بررسی شده و نشان می دهد كه چگونه می توانيم شبكه های سرعت بالا مانند  Ethernet را با شبكه های سطح پايين تر ( مانند: Fieldbus ) جهت افزايش كارایی تركيب نمود و همچنین اهميت استفاده از پردازنده ها و رابطهای كامپيوتری در مديريت هرچه بيشتر اطلاعات تبادلی و chip های از قبل برنامه ريزی شده (Asic) شرح داده مي شود.

در پايان :

با بيان پيشنهادهایی جهت طراحی يک شبكه ارتباطی در صنعت به كار خود خاتمه می دهد.

مقدمه از این مقاله :

هنگامی كه در دهه شصت تكنولوژی های اتوماسيون ديجيتال در دسترس قرار گرفت از آنها جهت بهبود و توسعه سيستمهای اتوماسيون صنعتی استفاده شد . مفاهيمی مانند : صنايع خودكار  (CIM) و سيستمهای كنترلی خودكار توزيعی (DCCS) ، در زمينه اتوماسيون صنعتی معرفي گرديد و كاربرد شبكه های ارتباطی تقريبا” رشد قابل توجهي نمود.

 

اتوماسيون صنعتی و شبكه های ارتباطی
مقاله ی اتوماسيون صنعتی

 

برای دانلود این مقاله کلیک کنید

حجم فایل : ۱٫۴۷MB      تعداد صفحه : ۳۵

نویسنده : حسام الدين فتاحيان – مسئول انفورماتيک اداره كل آموزش فنی وحرفه ای همدان

لطفا برای بهبود عملکرد مقاله آنلاین نقطه نظرات و مقالات و پروژه های مد نظر خود را  از طریق صفحه ی تماس با ما به جهت ارائه ی مطالب بهتر و مفیدتر درمیان بگذارید.

About Engineer Majid Armion

مدیر وب سایت ، مهندس برق گرایش قدرت از دانشگاه دولتی علم و فناوری (دوره ی روزانه)، فعال در زمینه اتوماسیون صنعتی و plc ها ، فعال در زمینه آموزش و نصب سیستم های حفاظتی ، محقق و مطالعه کننده در زمینه ی انتقال برق فشار قوی به صورت مستقیم ( HVDC ) ، محقق و مطالعه کننده در زمینه ی پست های GIS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *