دانلود پروژه شبیه سازی با متلب | پروژه شبیه سازی سیستم تولیدی

دانلود پروژه شبیه سازی با متلب | پروژه شبیه سازی سیستم تولیدی
رتبه ۵ از بین ۱ رای

دانلود پروژه شبیه سازی با متلب ، شبیه سازی سیستم تولیدی

جهت دانلود پروژه شبیه سازی با متلب (پروژه شبیه سازی سیستم تولیدی) به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.

پروژه شبیه سازی سیستم تولیدی، نمونه پروژه بسیار کامل شبیه سازی با متلب می باشد که یک سیستم پیچیده تولیدی را  با بیش از ۷۰۰ خط کد در نرم افزار متلب شبیه سازی کرده است. فایل گزارش ۳۳ صفحه ای کد های این پروژه را توضیح می دهد. با دانلود پروژه شبیه سازی با متلب مذکور می توانید یکی از کامل ترین پروژه های شبیه سازی انجام شده واقعی را نزد خود داشته باشید. این پروژه شامل ۹ فلوچارت می باشد که با نرم افزار Visio کشیده شده است و تمامی پیشامدهای این پروژه را شامل می شود.

 

مسئله مطرح شده پروژه شبیه سازی سیستم تولیدی

توضیحات کامل در خصوص دانلود پروژه شبیه سازی با متلب و محتوای این پروژه را در ادامه خواهیم آورد. در فایل زیر تمامی ابعاد پروژه شبیه سازی سیستم تولیدی و آنچه در این پروژه آورده شده به صورت فایل سوالی در آمده است. که در این فایل تمام اطلاعات ورودی سیستم تولیدی و همه شرایط موجود به طور کامل توضیح داده شده است. جهت دانلود فایل سوال از لینک زیر استفاده کنید:

جهت دانلود فایل سوال کلیک کنید

 

 شرح مسئله پروژه شبیه سازی متلب سیستم تولیدی

شرایط سیستم تولیدی که ما قصد شبیه سازی آن را داریم به صورت زیر می باشد:

۱) سیستم تولیدی در این پروژه از سه ماشین A , B , C  و دو نوع قطعه ورودی خام تشکیل شده است. روی قطعات ورودی نوع اول ماشین A و روی قطعات ورودی نوع دوم ماشین B عملیات انجام می دهند. قطعات خروجی از ماشین های A , B به ماشین C جهت پردازش پایانی فرستاده می شود. بعد از عملیات روی این قطعات توسط ماشین C قطعه نهایی از سیستم خارج می شود و محصول نهایی تولید می شود.

۲) پیشامد ورود قطعات نوع اول و دوم تصادفی بوده و هریک از توزیع احتمالی که در فایل سوال ذکر شده پیروی می کنند. زمان پردازش ماشین های A , B , C  بر روی قطعات ورودی به آنها نیز تصادفی هستند. همچنین ماشین های A , B هرکدام با توزیع احتمالی خاص مربوط به خود دچار خرابی می شوند. زمان تعمیر هر یک از آنها نیز دارای توزیع احتمالی مخصوص به خود می باشد. اما ماشین C خراب نمی شود.

۳) اگر ماشین A دچار خرابی شود قطعات نوع اول برای پردازش به ماشین B منتقل می شوند. قطعات نوع اول دارای اولویت نسبت به قطعات نوع دوم می باشند. پس در زمان خرابی ماشین A ، ماشین B در اختیار قطعات نوع اول می باشد. و تا زمانی که ماشین A تعمیر شود پردازش برروی قطعات نوع اول و دوم (با اولویت قطعات نوع اول) به عهده ماشین B می باشد. اما در صورت خرابی ماشین B پردازش برروی قطعات نوع دوم تا زمان تعمیر این ماشین متوقف می شود. و با خرابی ماشین B به طول صف قطعات نوع دوم اضافه می شود.

 

پیاده سازی شبیه سازی سیستم تولیدی در متلب

این مسئله نمونه ای از سیستم های واقعی تولیدی در صنعت می باشد. در قسمت قبل با توضیح مسئله از پیچیدگی های آن کمی کاستیم. برای پیاده سازی شبیه سازی سیستم تولیدی در متلب ابتدا به تعیین پیشامد های پروژه و سپس به کشیدن فلوچارت های مسئله و حل الگوریتمی آن می پردازیم. در گام بعد کد مربوطه را در نرم افزار متلب پیاده می کنیم.

برای پیاده سازی پروژه شبیه سازی سیستم تولیدی از ۱۰ پیشامد استفاده شده است. در فلوچارت کنترلر این ۱۰ پیشامد قابل مشاهده می باشد. جهت دانلود فلوچارت کنترلر از لینک زیر استفاده نمایید.

جهت دانلود فلوچارت کنترلر کلیک کنید

 

با دانلود پروژه شبیه سازی با متلب (پروژه شبیه سازی سیستم تولیدی) می توانید از تمامی فلوچارت ها استفاده کنید. در فلوچارت کنترلر تمامی پیشامد ها به صورت یکجا جمع می شوند. در واقع نموداری برای حلقه کلی کد می باشد. هر یک از پیشامد ها نیز به صورت جداگانه دارای مراحلی است که در فلوچارت مربوط به خود کشیده شده است. اسامی سایر فلوچارت ها در قسمت ” آنچه در فایل دانلود پروژه شبیه سازی با متلب درج شده است”  قابل مشاهده می باشد.

 

توضیح کد متلب پروژه شبیه سازی سیستم تولیدی

کدی که برای شبیه‌ سازی سیستم تولیدی طراحی شده متشکل از یک فایل اصلی که شبیه‌ سازی اصلی (۴۰ ساعته) در آن انجام می‌شود، یک تابع به نام WarmUp_Func که ۸ ساعت مسئله را شبیه سازی کرده و متغیرهای حالت و FEL را در پایان زمان وارم آپ به تابع اصلی برمی‌گرداند. تا شبیه‌سازی اصلی طبق آن اطلاعات انجام گیرد.

۱۰ تابع تولید عدد تصادفی به ترتیب برای تولید عدد تصادفی تعیین زمان بین ورود قطعات نوع اول، تعیین زمان بین ورود قطعات نوع دوم، تعیین زمان خدمتدهی ماشین الف، تعیین زمان خدمتدهی ماشین ب به قطعات نوع اول، تعیین زمان خدمتدهی ماشین ب به قطغات نوع دوم، تعیین زمان خدمتدهی ماشین ج، تعیین زمان بین دو خرابی ماشین الف، تعیین زمان بین دو خرابی ماشین ب، تعیین مقدار زمان از کار افتادگی ماشین الف و تعیین مقدار زمان از کار افتادگی ماشین ب فراخوانی و استفاده می‌شوند.

 

آنچه در فایل دانلود پروژه شبیه سازی با متلب درج شده است

فایل دانلود پروژه شبیه سازی با متلب (پروژه شبیه سازی سیستم تولیدی) شامل بالغ بر ۷۰۰ خط کد متلب ، یک فایل گزارش ۳۳ صفحه ای با دو فرمت word , PDF و ۹ فلوچارت کشیده شده با نرم افزار Visio می باشد.

دانلود پروژه شبیه سازی با متلب

دانلود پروژه شبیه سازی با متلب ، شبیه سازی سیستم تولیدی

دانلود پروژه شبیه سازی با متلب

دانلود پروژه شبیه سازی با متلب

 

خروجی پروژه شبیه سازی متلب سیستم تولیدی

همانطور که مشاهده می شود یک بار RUN کد خروجی به صورت زیر قابل مشاهده می باشد. ناگفته نماند که تمامی متغیر ها و تابع ها در فایل گزارش به طور کامل توضیح داده شده اند.

دانلود پروژه شبیه سازی با متلب ، شبیه سازی سیستم تولیدی با متلب

 

جهت دانلود پروژه شبیه سازی با متلب سیستم تولیدی از لینک زیر استفاده نمایید.

اضافه‌کردن به سبدخرید

About IE ENGINEER

مهندس صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) متخصص در زمینه بازاریابی اینترنتی ، ایده پرداز و مشاور در پروژه های اقتصادی و استارت آپ ها ، متخصص شبکه های اجتماعی و سئوسایت

این را هم ببینید

نرم افزارهای مهندسی برق

نرم افزارهای مهندسی برق ( معرفی + آموزش رایگان نرم افزارهای مهندسی برق )

نرم افزارهای مهندسی برق ( معرفی + آموزش رایگان نرم افزارهای مهندسی برق )رتبه ۵ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *